Паспорт ПНО

Паспортизація потенційно небезпечного об’єкта – процедура підготовки і надання паспорта потенційно небезпечного об’єкта;

Паспортизація ПНО здійснюється відповідно до переліків потенційно небезпечних об’єктів, затверджених комісіями з питань ТЕБ та НС, які складаються на підставі результатів ідентифікації ПНО.

Ідентифікація ПНО полягає у виявленні на об’єктах господарської діяльності джерел та чинників небезпеки, які здатні за негативних обставин (аварія, стихійне лихо тощо) ініціювати виникнення надзвичайної ситуації (далі – НС), а також в оцінці максимального рівня можливих НС.

Об’єкт ідентифікується як ПНО за наявності у його складі хоча б одного джерела небезпеки, яке може спричинити НС об’єктового, місцевого, регіонального або державного рівнів. За результатами ідентифікації ПНО складається. Повідомлення про результати ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки (додаток 1), яке узгоджується з відповідним місцевим органом державного нагляду у сфері ЦЗ. Один примірник. Повідомлення про результати ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки залишається на підприємстві, другий примірник надається місцевому органу державного нагляду у сфері ЦЗ для організації обліку і планових перевірок ПНО.

Паспорт потенційно небезпечного об’єкта підлягає переоформленню кожні п’ять років.