План евакуації

Навіщо потрібен план евакуації при пожежі?

Даний документ є одним з найважливіших методів профілактики пожежної безпеки. У разі виникнення загоряння він допомагає людям швидко зорієнтуватися і покинути будівлю. Навіть тим, хто знаходиться в приміщенні вперше, він дозволить визначити основні і запасні виходи.

Це індивідуально розроблена для конкретного підприємства схема евакуації. На ній в обов’язковому порядку зазначаються, де знаходяться телефони, вогнегасники, а також основні евакуаційні виходи. Вона розміщується на стінах так, щоб у кожного була можливість правильно діяти в разі загоряння.

Відповідно до п. 5 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні Затверджених Наказом МВС України від 30.12.2014 № 1417 (НАПБ А.01.001-2014), на об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням на них 100 і більше осіб або таких, що мають хоча б одне окреме приміщення із одночасним перебуванням 50 і більше осіб (далі – об’єкти з масовим перебуванням людей), у будинках та спорудах (крім житлових будинків), котрі мають два поверхи і більше, у разі одночасного перебування на поверсі більше 25 осіб, а для одноповерхових – більше 50 осіб, мають бути розроблені і вивішені на видимих місцях плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі.

Фотолюмінесцентні плани евакуації

Розробляються індивідуально для кожного підприємства. На ньому в обов’язковому порядку зазначаються, де знаходяться телефони, вогнегасники, а також основні евакуаційні виходи. Він розміщується на стінах так, щоб у кожного була можливість правильно діяти в разі загоряння.

Кольори і світіння вихідного матеріалу:

  • Колір вдень
  • Колір вночі

Технологія нанесення: На світний папір і світну плівку оракал план евакуації наноситься за допомогою кольорового струменевого принтера color JET з використанням чорнила на водній основі або сольвентних чорнил.
Для виготовлення планів евакуації на світному пластику можливе нанесення за технологією инверсного і шовкотрафаретного друку безпосередньо на світний пластик або нанесенням на прозорий тонкий пластик з подальшим кріпленням його на світний.
Переваги: Основні переваги світних планів евакуації:
час світіння – 5-6 годин
безпечність для здоров’я
хороша видимість в умовах повної темряви і задимленості
Сфери застосування: Світні плани евакуації – це один з головних елементів системи безпеки FES, що сприяє швидкій і правильній евакуації людей у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Світні плани евакуації обов’язкові для розміщення в школах і адміністративних будівлях, в санаторіях і лікарнях, в офісних та ділових центрах, магазинах і торгових супермаркетах, кінотеатрах і розважальних закладах, в транспорті і метро, в аеропортах і залізничних вокзалах, у підземних переходах, а також в інших місцях масового скупчення людей.
Умови та термін зберігання: Зберігати в сухому місці при температурі від 5 до 40 градусів за Цельсієм.