Вогнезахист деревини

Дерево і виконані з нього вироби в усі часи були найбільш затребуваним і часто вживаним будматеріалом, і з цим важко не погодиться. Всі переваги деревини і не перелічити. Однак масу його переваг трохи затьмарюють недоліки. Дерево легко запалюється і швидко горить, що можна в першу чергу віднести до мінусів такої сировини. Тому дуже важливим в наші дні залишається питання, що стосується забезпечення вогнезахисту матеріалу самими різними методами. В цьому випадку методи, які передбачають нанесення на деревину спеціального покриття і його просочення спеціальними розчинами, є найбільш дієвими.

Вогнезахисна обробка дерев’яних поверхонь мінімізує ризики: захистить деревину від загоряння та розповсюдження полум’я, збереже майно, забезпечить безпеку людей.

Сам процес вогнезахисної обробки є нанесення вогнезахисних засобів на деревину і матеріали на її основі. Вогнезахисні склади можуть бути у вигляді просочень (розчинів) на водній основі, лаків, фарб.

Найкраща вогнезахисна обробка для деревини – це обробка просочувальними складами. Просочення на водній основі глибше проникають в поверхневі шари, ніж лаки або фарби, не утворюють плівкотвірних покриттів на деревині.

Методи забезпечення вогнезахисту

Перший спосіб захистити дерево – обробити його поверхню захисною речовиною. Завдяки такому шару, матеріал буде більш стійкий до вогню. Покриття має специфічні фізико-хімічні властивості і відмінно лягає на поверхню дерева, через, що і надає належний ефект. Особливість такої обробки полягає в тому, що вона ускладнює горіння покритих шаром конструкцій в разі впливу на них іскор (нетривалих локальних джерел вогню). Завдяки покриттю, дерево важко запалюється.

Вогнезахист дерев’яних конструкцій покрівлі може бути забезпечений і іншим методом. Щоб підвищити стійкість дерева до вогню, потрібно просочити його спеціальними розчинами. Наповнення або додавання в матеріал спеціальних речовин (антипіренів) забезпечує йому необхідний захист від вогню. Так можна уникнути спалаху конструкцій з дерева в разі локального впливу вогню або під час пожежі. Найчастіше дерево обвуглюється лише в тих місцях, які були охоплені полум’ям.

Поширені засоби для вогнезахисту

Забезпечують вогнезахист дерев’яних конструкцій покрівлі матеріали та речовини можуть відрізнятися за призначенням і сферою застосування. До основних видів таких засобів відносяться:

Лаки, що формують на поверхні матеріалу тонку безбарвну плівку. Завдяки ній зберігається текстура дерева. Лаки мають стійкість до займання. Крім того, дана плівка служить декоративним елементом.
Фарби та емалі. Їх призначення – сформувати на поверхні шар певного кольору і невеликої товщини. Найчастіше дані матеріали мають чималий асортимент квітів і відтінків, а значить, вони знаходять застосування і в декоруванні. Фарби та емалі теж захищають дерево від загорання, не дають полум’ю поширитися і підвищують стійкість сировини до вологи.

Покриття та обмазки. На дерев’яну поверхню вони лягають як пастоподібні суміші. Ці речовини не знаходять застосування в декоруванні. Їх служать тільки для вогнезахисту.
Просочення. Ці речовини – розчинені у воді солі (антипірени). Ними покривається поверхню дерева. А для того, щоб матеріал добре просочився речовиною, необхідний високий тиск або використання методу нагрівання-охолодження. Просочення потрібні в основному для зниження ймовірності виникнення пожежі.

Висновок

Фахівці компанії спочатку виїжджають на вказаний замовником об’єкт. Після візуального огляду вони складають приблизний план, необхідний для проведення робіт. Потім проводиться розрахунок вартості замовлення, озвучується відповідна виконуваних дій сума. Далі слід підписання договору. В результаті замовнику надаються всі супутні паперу. Також він отримує право провести необхідні роботи. Представники нашої компанії займаються і повним консультуванням клієнтів, надають інформацію про приблизну вартість робіт, матеріалів. Фахівці дають відповіді на всі питання, які виникли у замовника.