Пожежна сигналізація

Обладнання приміщень підприємств та організацій надійною пожежною сигналізацією є важливою частиною забезпечення пожежної безпеки на об’єкті, а також способом захисту майна і персоналу. Такі установки є комплекс з різних видів обладнання, розміщених на об’єкті і об’єднаних в єдину систему.

Принцип дії пожежної сигналізації

Установка пожежної сигналізації в приміщеннях передбачає використання температурних та димових датчиків, які фіксують стан середовища і передають сигнал про перевищення критичних значень показників складу та температури повітря. Інформація надходить на централізований пульт, після чого відбувається активізація звукової та візуальної систем сигналізації, які повідомляють про те, що сталося пожежної охорони.

Застосування пожежної сигналізації допомагає вирішити такі завдання:

  • виявлення осередків загоряння в будь-якому приміщені;
  • оповіщення персоналу про екстрену ситуацію;
  • організація оперативної і злагодженої евакуації;
  • передає сигнал про спрацювання на пульт централізованого спостереження;
  • своєчасний виклик пожежних служб для гасіння пожежі.

Застосування пожежної сигналізації допомагає вирішити такі завдання:

  • виявлення осередку загоряння на будь-якому приміщені;
  • оповіщення персоналу про екстрену ситуацію;
  • організація оперативної і злагодженої евакуації;
  • своєчасний виклик пожежних служб для гасіння пожежі.

Компоненти сучасної пожежної сигналізації

    Блок керування

Є центром системи, з якого ведеться управління роботою інших пристроїв, моніторинг ситуації і контроль оповіщення. Крім приймально-контрольного приладу, часто включає пристрій збереження даних, джерело автономного живлення і інші елементи. Блок управління може мати ручний або автоматичний режим роботи (ціна моделей з автоматикою вище).

Датчики

Пристрої, що реагують на зміну температури або дозволяють відстежити рівень задимлення в приміщенні, встановлюються у всіх приміщеннях об’єкту.

Система сповіщення

При надходженні на пункт управління інформації про загрозу з датчиків запускається пожежна сирена. Вона може мати і звуковий, і світловий сигнал для сповіщення людей в будівлі про небезпеку.

Додатково використовуються світлові табло, які активуються разом з сиреною і вказують на запасний вихід. Також при установці пожежної сигналізації на об’єкті розміщені ручні пожежні сповіщувачі з важелями, при натисканні яких моментально спрацьовує механізм оповіщення про пожежу.

Етапи монтажу пожежної сигналізації

Обстеження будівлі

Вивчення архітектурних особливостей будівлі і можливостей інтеграції з іншими системами (відеоспостереженням, охоронною сигналізацією) є першим етапом установки пожежної сигналізації.

Проектування

Після обстеження замовника фахівці підбирають оптимальний варіант сигналізаційної системи і готують її проект. Також на цьому етапі відбувається узгодження схеми з клієнтом і розраховується кошторисна вартість робіт.
монтаж

В першу чергу проводиться прокладка кабелів (за винятком бездротових систем), а потім розміщення і підключення інших компонентів системи. Коли роботи виконуються повністю, тобто під ключ, на завершальному етапі також необхідні пусконалагоджувальні роботи, а в подальшому – сервісне обслуговування.